5.03.2015

Healer - Şifacı


Son yıllarda yayınlanan tekdüze konularla beni kendinden uzaklaştıran uzak doğu dizileri iki kaliteli yapımla karşıma çıkarak gönlümü almayı başardı. İlk olarak, finalini uzun zaman önce yapıp yazmaya fırsat bulamadığım Healer dizisiyle başlıyorum.

''Büyük lokma ye, büyük konuşma'' sözüne mazhar olan bu dizinin oyuncu listesinde Park Min Young hatununun ismini görünce ''Yine mi bu kadın!'' deyip kapattım sayfayı. Kolay kolay bir oyuncuya uyuz olmam ama oyunculuğunu hiç sevmediklerim de yok değil hani. Bu kadın da onlardan biri, bana göre tek düze ve yapay oynuyor. Buna rağmen bütün dizilerine de bakmışımdır, yine düzeni bozmayıp bir göz atayım dedim. Ve dizinin finalini yapıp geldim:)

Konusu: Jung Hoo (Ji Chang Wook) Healer [Şifacı] kod adıyla gece kuryeliği yapmaktadır. Gece kuryeleri özel olarak eğitilmiş kişilerden oluşup, müşterilerin istekleri doğrultusunda getir-götür işi yapan kimselerdir. Young Shin (Park Min Young) ise küçük bir kanalda muhabirlik yapmaktadır. Şifacının bir sonraki görevi Young Shin'i araştırmaktır, bu sayede ikilinin yolları geçmişte olduğu gibi gelecekte de bir kez daha kesişir... Romantik, komedi ve aksiyondan oluşan 20 bölümlük bir dizi.Dediğim gibi Park Min Young hatununu bu zamana kadar oyunculuk anlamında hiç sevmedim lakin ilk defa bir dizide oyunculuğunu sevdim. Öncekine nazaran kadın baya bir değiştiği için eleştiri almış ama ben pek önemsemedim aksine kısa saçlarını beğendim ve başrol oyuncusuyla da çok yakıştırdım.

Ji Chang Wook şukelası! Ya sen niye bu kadar tatlısın yahu yirim seni Dizide çekirge misali oradan oraya zıplayıp durdu bu ayrıntılar gözümüze batmadı değil lakin dizideki karakteri o kadar güzel olmuş ki kıyamıyor insan:)

İlk bölümlerde kafanız fazlasıyla karışabilir, zira kimin eli kimin cebinde pek anlaşılmıyor ama ilerleyen zamanlarda konuyu güzel bağlıyorlar o yüzden bırakmayın. Dizide sadece iki noktayı hiç sevmedim birincisi; kız her şeyi çok geç anladı. İkincisi ise randevu sahnesi, bana çok itici geldi sevmedim. Ajumma ve Bong Soo karakterini çok sevdim diziye renk kattılar. Neyse ayrıntıya da girmek istemiyorum açıkçası, küçük aksaklıklar haricinde dizi çok güzeldi. Konu, işleyişi, oyuncular arasındaki uyum ve şarkılar hepsi çok güzeldi. Bu yılın en iyi dizilerinden biriydi izleyin canlar.

Healer OST - Ben (벤) BeBe Mignon

Not: Şifacının taktığı o gözlüklerden bende istiyorum!


1 yorum:

  1. Gercekten super bi diziydi bayıldım zaten 4.bolumden sonra hiç tereddüt etmeden en iyi dizilerimin arasında iyi bir yere yerleşti♥ gerçekten her korefanı izlemeli!

    YanıtlaSil

[Bilgilendirme: Saygı sınırlarının çiğnenmemesi adına gönderilen yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanmaktadır.]

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...